Szczególną specjalizacją naszej Kancelarii są prawne aspekty posiadania broni palnej w Polsce, w tym doradztwo i reprezentacja ws sprawach związanych z uzyskaniem pozwolenia na broń palną.

Adwokat – instruktor strzelectwa

Partner Kancelarii prawnej KPDI (Gdańsk), adwokat Krzysztof Kuczyński, jest instruktorem strzelectwa, prowadzącym Gdańską Szkołę Strzelectwa. Jednocześnie angażuje się od wielu lat debatę na temat prawa broni i amunicji,. Krzysztof Kuczyński jest autorem wielu publikacji związanych z problematyką posiadania broni i amunicji (więcej na stronie Gdańskiej Szkoły Strzelectwa).

Pozwolenia na broń palną

Doradzamy w zakresie formalnych warunków zdobycia pozwolenia na broń palną. Reprezentujemy w postępowaniach prowadzonych przez Komendantów Wojewódzkich Policji (WPA) oraz Komendantów Żandarmerii Wojskowej. Także w sprawach związanych z cofnięciem pozwolenia na broń.

Karne aspekty użycia broni palnej

Reprezentujemy posiadaczy broni w postępowaniach karnych związanych z posiadaniem, użyciem lub obrotem bronią palną. Krzysztof Kuczyński specjalizuje się m.in. w zakresie prawa obrony koniecznej z użyciem broni palnej. Brał m.in. udział jako ekspert prawny w Debacie dotyczącej zagadnień obrony koniecznej, w tym zasad obrony z użyciem broni palnej zorganizowanej przez Redakcję „Rzeczpospolitej“.

Krzysztof Kuczyński jest autorem opracowania przybliżającego prawne aspekty obrony koniecznej z użyciem broni palnej, który dostępny jest TUTAJ->